Kontakt

Du er altid velkommen til at kontakte de enkelte holds koordinatorer eller bestyrelsen, hvis du har spørgsmål, ideer mm.
Desuden kan du kontakte kontoret onsdage kl. 10-11 i kursussæsonen, eller efter aftale til kl. 12.


Kontoret

På kontoret tager Mette sig af administration, redigering af programmer, sender mail om fællesarrangementer til alle grå pantere m.m.m.

Vedrørende tilmelding henvises til menu-punktet "Praktiske informationer".

Kontortid (i kursussæsonen): Onsdage kl. 10-11, dog efter aftale indtil kl. 12

De Grå Pantere, Toldbodgade 29-31, 8600 Silkeborg
Telefon: 8682 6699

Mail: graa-pantere@mail.dk

Hjemmeside: www.graapantere.dk

CVR-nr.: 1943 1495

Bankkonto Jyske Bank: Reg.nr. 7170, Kontonr. 1394612

MobilePay: 407062


Bestyrelsen                       Telefon                Mail

Formand

Torben Yngve Larsen

3070 4311

torbenyl@gmail.com

Næstformand

 

Mogens Riget

 

2310 6850

 

riget.mogens@gmail.com

Kasserer

 

Hanne Amstrup

 

3012 3188

 

hanne.amstrup@gmail.com

Sekretær

 

Ingrid Svendstrup

 

3071 5141

 

isv@mail.dk

Medlem

 

Jens Ravn

 

2179 2176

 

jensravn@yahoo.dk

Suppleant + Kontor

 

Mette Kristensen

 

2968 2123

 

mette.mathilde@webspeed.dk

Suppleant

 

Kirsten Pedersen

 

2284 0384

 

kirsten.pedersen55@gmail.com
 

bestyrelsen@graapantere.dk – Mail til den samlede bestyrelse

 

.

 

 

 

 


Torben

Mogens

Hanne

Ingrid

Jens

Mette

Aktivitetsgruppe

  Telefon: Mail:
Jens Ravn 2179 2176 jensravn@yahoo.dk
Kirsten Danielsen 3070 0488 kirda@live.dk
Mail til hele gruppen: aktivitetsgruppen@graapantere.dk

                            

 

Webmaster

Ib Andersen 2125 6148 ib.solveig@gmail.com  
Mail til webmaster webmaster@graapantere.dk  
   
Hold-koordinatorer      
       
Bag om musikken Anne Bodil Larsen tlf. 6160 1743 annebodillyth@gmail.com
Billedmaling I Mogens Riget tlf. 2310 6850 riget.mogens@gmail.com
Billedmaling II Grethe Larsen tlf. 2443 2035 gretheterplarsen@icloud.com
Debat om aktuelle emner Arne Sørensen tlf. 2368 4227 britarne@fibermail.dk
Det gode seniorliv Jonna Risbjerg tlf. 2243 6363 jonna.risbjerg@hotmail.com
Engelsk litteratur   tlf.   
Engelsk øvede Margit Jensen tlf. 2182 5519 margit.j18@gmail.com
Filosofi - Livsforståelse Leif Skipper tlf. 2944 8679 leifskipper2@gmail.com
Historie Bente Grue tlf. 3151 4233 bg@bentegrue.dk
Håndarbejde Birgit Povlsen tlf. 2362 3504 bpo@fibermail.dk
Idé- og kulturhistorie Klaus Munch tlf. 2162 8434 klausoglone@mail.dk
Italiensk, fortsættere Ingrid Svendstrup tlf. 3071 5141 isv@mail.dk
Italiensk, studiekreds Birgit Gade tlf. 2980 1576 birgitgade46@gmail.com
Klassisk litteratur Leif Sørensen tlf. 6024 6726 egedius1@gmail.com
Kunstforståelse I Kirsten Hartmann tlf. 6116 8233 hartmann.silkeborg@mail.dk
Kunstforståelse II Lisbeth Kelm-Hansen tlf. 2521 1234 lisbkh@gmail.com
Litteratur I Hanne G. Nielsen tlf. 2860 7149 hanne.g.nielsen@gmail.com
Litteratur II Hanne Amstrup tlf. 3012 3188 hanne.amstrup@gmail.com
Verdenslitteratur Bente Grue tlf. 3151 4233 bg@bentegrue.dk
Lokalhistorie Jørgen Laursen tlf. 2012 7644 joergenlaursen@post.tele.dk
Motion & afspænding Sigrid Klarskov tlf. 6160 3921 sigridkirstine215@gmail.com
Natur & miljø I  Jakob Steen Jensen tlf. 4045 2396 birja@dadlnet.dk
Natur & miljø II Elly Würtz tlf. 2426 1302 ellywrtz@gmail.com
Skriv om dit liv Margit Margrethe Kyndal tlf. 2963 5713 margit.kyndal@gmail.com
Spansk, fortsættere Bjarne Jessen tlf. 2020 3819 osito@outlook.dk
       
     
       
De GrĂ¥ Pantere * Toldbodgade 29-31 * 8600 Silkeborg * tlf. 8682 6699 * graa-pantere@mail.dk
Hjemmeside fra e-hjemmeside.dk